SZANSA na Biegach Przełajowych w Busku-Zdroju 2017

W dniu 13 czerwca 2017 roku zawodnicy klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działającej przy Stowarzyszeniu „SZANSA” wzięli udział w Świętokrzyskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Biegach Przełajowych – Busko-Zdrój 2017. Organizatorem był Klub „GROM” z Buska-Zdroju oraz Oddział Regionalny Świętokrzyskie Olimpiady Specjalne – Polska.

Na ostatnie zawody przed wakacjami w ramach Olimpiad Specjalnych trenerzy „SZANSY” zabrali aż 5 zawodników na biegi przełajowe: Marcina Dunala, Dominikę Grześkiewicz, Pawła Kwietnia, Pawła Menduckiego, Milenę Szwagierczak. Zawody odbywały się na bardzo trudnym, nierównym terenie Parku Zdrojowego Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego, gdzie organizatorzy wytyczyli pętlę o długości 400 metrów. Postanowiliśmy każdemu zawodnikowi dać możliwość spróbowania swoich sił na różnych dystansach, a że od kilku już lat bierzemy udział w takich zawodach to doskonale zdawaliśmy sobie sprawę kto na jakim sobie poradzi.

Na dystansie 1600 metrów wystartowało tylko 3 zawodników i kolejny raz na zawodach rangi wojewódzkiej na najdłuższym dystansie bezkonkurencyjny był Marcin Dunal, który zajął I miejsce i zdobył złoty medal. Milena Szwagierczak po bardzo dobrze rozegranym taktycznie biegu na 800 metrów zdobyła złoty medal, natomiast Paweł Menducki uplasował się w swojej grupie na drugim miejscu. Paweł Kwiecień i Dominika Grześkiewicz zajęli trzecie miejsca w swoich grupach sprawnościowych i zdobyli brązowe medale.

Na najkrótszym dystansie, 400 metrów Paweł Kwiecień nie walczył tylko z dystansem i innymi zawodnikami ale również z kontuzją, ale siłą woli i swoją chęcią ukończenia zawodów dobiegł na piątym miejscu. Srebrne medale zdobyli Paweł Menducki, Marcin Dunal oraz Milena Szwagierczak. Najlepsza z „SZANSY” na tym dystansie okazała się Dominiak Grześkiewicz, która zajęła I miejsce i zdobyła złoty medal.

Szansę reprezentowali Marcin Dunal, Dominika Grześkiewicz, Paweł Kwiecień, Paweł Menducki, Milena Szwagierczak pod opieką Przemysława Walczyka i Remigiusza Woźniaka, którzy z dumą reprezentowali nasz powiat i miasto na kolejnych zawodach o randze wojewódzkiej.

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂