SZANSA na obozie sportowym w Zakopanem

W dniach 14-24 maja 2017 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem. Zakwaterowani byliśmy w Pensjonacie „MARIA”, a w obozie uczestniczyło 30 niepełnosprawnych zawodników, w tym 6 osób niepełnosprawnych „50+” oraz kadra programowa i wolontariusze.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Zakopane 2017 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Była to kolejna, jubileuszowa, bo piąta już taka impreza zorganizowana przez nasze stowarzyszenie. Po poprzednich obozach sportowych wiedzieliśmy dokładnie co i kiedy chcemy zorganizować i jakie dyscypliny trenować. Jednak jak zwykle największym wyzwaniem było dopasowanie zajęć, tak aby uczestnicy obozu w wieku od 23 do 70 lat mieli zapewnione treningi na miarę swojego wieku i swojej niepełnosprawności.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w wykonaniu „SZANSY”, to nie tylko treningi na siłowni, w bocce, na kręgielni, koszykówkę, piłkę nożną, ale również codzienna obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Organizatorzy zadbali o odnowę biologiczną i wszyscy uczestnicy obozu mieli możliwość skorzystania z jacuzzi znajdującego się w Ośrodku, w którym byli zakwaterowani. Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja, nauka tolerancji wobec siebie i innych. Uczestnicy brali udział w Mszach Świętych, wyprawach turystycznych po tatrzańskich szlakach. Wielkim sukcesem okazało się wyjście w Dolinę Białego, gdzie wszyscy wyruszyli na trasę pokazując, kolejny raz zresztą, że pokonywanie kolejnych barier to specjalność „SZANSY”. Organizatorzy obozu zorganizowali dla wszystkich uczestników tego wyjazdu również grilla- . Nie mogło zabraknąć ulubionej formy terapii jaką jest muzykoterapia czyli aerobik przy muzyce. Forma taka zawsze spotykała i cieszyła się w Stowarzyszeniu „SZANSA” popularnością dlatego uważaliśmy, że warto to kontynuować. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowany był całodniowy wyjazd na baseny termalne „Chochołów”, gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej.

Dzięki temu, że Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” otrzymało dofinansowanie na obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych – Zakopane 2017 ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki trenerzy „SZANSY” mieli większą możliwość do codziennych treningów w różnych dyscyplinach z większą ilością osób i w większej ilości dyscyplin.

Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik otrzymał okazjonalny dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego. Dla niektórych był to pierwszy taki dyplom w życiu, a radość z jego otrzymania była nie do opisania.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Zakopane 2016 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂