SZANSA na pływalni w Busku-Zdroju

W dniu 16 października 2015 roku w Busku-Zdroju odbył się Świętokrzyski Mityng w Pływaniu Olimpiad Specjalnych, w którym udział wziął Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działający przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja Przemysława Walczyka, Remigiusza Woźniaka i Tomasza Przybysławskiego.

Na zawody do Buska-Zdroju pojechało pięciu zawodników niepełnosprawnych, którzy reprezentowali „SZANSĘ” i potrafili samodzielnie pływać na głębokim basenie, czyli nie potrzebowali do pomocy żadnego drobnego sprzętu wspomagającego.

Na dystansie 25 metrów stylem dowolnym reprezentowali „SZANSĘ” wszyscy zawodnicy. I tak:
Adrian Chobot zdobył złoty medal (00:42,79)
Marcin Dunal zdobył złoty medal (00:24,60)
Piotr Datka zdobył brązowy medal (00:52,18)
Krzysztof Kaczmarski zdobył brązowy medal (01:29,63)
Jacek Taborski zajął czwarte miejsce (00:46,16)

Na dystansie 50 metrów stylem dowolnym „SZANSĘ” reprezentowało tylko dwóch zawodników. I tak:
Adrian Chobot zdobył srebrny medal (01:51,43)
Piotr Datka zdobył brązowy medal (02:04,06)

SZANSA wystawiła sztafetę 4×25 metrów stylem dowolnym w składzie: Marcin Dunal, Piotr Datka, Jacek Taborski, Adrian Chobot, która wywalczyła srebrny medal.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Józefowi Różalskiemu, który w każdą środę prowadzi zajęcia w ramach projektu „Niepełnosprawni sprawni sportowo – aktywizacja i integracja osób niepełnosprawnych poprzez sport” organizowanego przez „Forum Młodego Ostrowca”. Gdyby nie te regularne treningi na basenie nasi podopieczni nie mogli by się cieszyć ze zdobytych medali.

SZANSĘ reprezentowali Tomasz Przybysławski – trener, Piotr Datka, Krzysztof Kaczmarski, marcin Dunal, Remigiusz Woźniak – trener, Adrian Chobot, Przemysław Walczyk – trener, Jacek Taborski.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂