SZANSA na Świętokrzyskim Mityngu Wrotkarskim Olimpiad Specjalnych

W dniu 3 czerwca 2016 roku w Skarżysku-Kamiennej odbył się Świętokrzyski Mityng Wrotkarski Olimpiad Specjalnych. Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działający przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” w Ostrowcu Świętokrzyskim wystawił reprezentację składającą się aż z 5 zawodników.

Klub Olimpiad Specjalnych „SZNASA” reprezentowali Paweł Dunal, Marcin Dunal, Robert Kozłowski, Krzysztof Kaczmarski i Paweł Menducki. Trenerami byli Przemysław Walczyk i Remigiusz Woźniak.

Impreza ta miała na celu podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w latach 2014–2016. A także popularyzacja wrotkarstwa jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych i w ogóle rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w regionie Świętokrzyskim.

Równość szans to zasada Olimpiad Specjalnych, aby zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną mieli równe szanse na zdobycie medali odbywają się preeliminacje, dzięki którym w Olimpiadach Specjalnych tworzy się grupy startowe o zbliżonych umiejętnościach sportowych. Tym razem preeliminacje pokazały, że grupy finałowe są tak wyselekcjonowane, że wyniki zawodników w poszczególnych grupach mieściły się w jednej sekundzie, co już pokazywało niesamowite emocje podczas finałów.

Podczas zawodów okazało się to, czego się najbardziej obawialiśmy przed nimi, czyli że jak zawodnicy wyjadą na profesjonalny tor to z każdym kolejnym biegiem będą na dostosowanej nawierzchni jeździli coraz szybciej i dlatego zdarzyło nam się aż tyle dyskwalifikacji (DSQ). Ale mimo to system obowiązujący w Olimpiadach Specjalnych o limicie 15% pokazuje, że wszystko odbywa się fair play i nikt nie kombinuje tylko jedzie na maksymalne swoje umiejętności.

Marcin Dunal
300 metrów – DSQ
500 metrów – I miejsce i złoty medal

Paweł Dunal
300 metrów – I miejsce i złoty medal
500 metrów – 3 miejsce i brązowy medal

Krzysztof Kaczmarski
300 metrów – I miejsce i złoty medal
100 metrów – II miejsce i srebrny medal

Robert Kozłowski
300 metrów – DSQ
100 metrów – IV miejsce

Paweł Menducki
500 metrów – 3 miejsce i brązowy medal
1000 metrów – 2 miejsce i srebrny medal

Sztafety 2 x 100 metrów
Paweł Menducki i Marcin Dunal – 3 miejsce i brązowy medal
Paweł Dunal i Robert Kozłowski – DSQ

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂