SZANSA na Świętokrzyskim podsumowaniu #BądźFIT

8 stycznia 2019 w Ostrowcu Świętokrzyskim w Hotelu „RED” odbyło się podsumowanie w Oddziale Regionalnym Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie II edycji Projektu #BądźFIT, w którym wzięło udział 9 klubów z województwa świętokrzyskiego.

Przypomnijmy, że jest to Projekt, który trwał od 9 października do 4 grudnia 2018 roku, mający na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną. #BądźFIT oferuje uczestnikom holistyczne, spersonalizowane spojrzenie na zdrowie. Program daje szansę na to, aby osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogły zmienić swój styl życia poprzez zmianę sposobu żywienia, codzienne ćwiczenia i dokonywanie innych, „zdrowszych” wyborów.

W podsumowaniu uczestniczył także Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA”. W projekcie z „SZANSY” brało udział 25 zawodników oraz 8 trenerów, a Przewodniczący Klubu „SZANSA” Remigiusz Woźniak jest koordynatorem tego Projektu w Oddziale Regionalnym Świętokrzyskie.

Na uroczystym podsumowaniu każdy Klub biorący udział w #BądźFIT miał zaprezentować swoje działania w ciągu 8 tygodniu, czyli jakie były aktywności uczestników projektu.
„SZANSA” przygotowała 10 minutowy film, w którym przedstawiono chronologicznie działania, czyli jak rozpoczęliśmy od spotkania i pogadanki z zawodnikami „SZANSY”, wyjaśnieniu celów programu, jak się właściwie odżywiać, ile wody powinno się wypić, jak ważny w naszym życiu jest ruch. Jak to wszystko wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.

Podczas wypełniania ankiet, każdy z uczestników programu ustanowił sobie jakiś cel, który starał się zrealizować w trakcie trwania programu.

Dodatkowe sesje treningowe, które prowadzili Agnieszka Barańska, Piotr Jakubowski i Marta Walczyk odbywały się co tydzień na sali rehabilitacyjnej Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA”, a zawodnicy mieli pokazywane różne zestawy ćwiczeń, które mieli wykonywać nie tylko na sesjach, ale także i w domu. Przez miesiąc korzystaliśmy także z zajęć na ostrowieckiej Pływalni „Rawszczyzna”, gdzie uczęszczaliśmy na zajęcia dwa razy w tygodniu w ramach projektu „Nauka pływania z aquaterapią” organizowanych przez Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Odpowiedzialni za organizację zajęć po stornie „SZANSY” byli Tomasz Przybysławski i Przemysław Walczyk.

W tej edycji programu pod czujnym okiem Anity Artykiewicz-Woźniak 4 osoby zaczęły korzystać z aplikacji krokomierz starając się utrzymywać dziennie pewne liczby kroków na stałym poziomie, oczywiście dostosowując je do swojej niepełnosprawności. W „SZANSIE” bezkonkurencyjny był Tomasz Taborski, który uzyskał 365.852 kroków w trakcie projektu, a w jednym, rekordowym dniu uzyskał 30.064 kroki.

Nową tradycją w naszym klubie stały się „piątkowe śniadania” – uczestnicy i trenerzy projektu #BądźFIT przynosili w piątki na śniadanie sałatki owocowe i warzywne. Po zakończeniu programu nadal staramy się podtrzymywać tą tradycję.

6 osób z naszego Klubu wzięło udział pod nadzorem Anny Zielińskiej w konkursie plastycznym, który był zwieńczeniem II edycji programu #BądźFIT. Milena Szwagierczak zajęła I miejsce w tym konkursie, a w wersji internetowej konkursu III miejsce zajął Łukasz Tyrała.

Specjalne podziękowanie dla całego Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” otrzymała Koordynatorka w „SZANSIE” Marta Walczyk.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂