SZANSA na zimowym obozie sportowym

Na początku grudnia odbył się w Zakopanem obóz sportowy z programem narciarstwa zjazdowego dla osób niepełnosprawnych zrzeszonych w Oddziale Regionalnym Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie. Na obozie tym nie mogło zabraknąć zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA”, który działa przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Z „SZANSY” w zajęciach sportowych w Tatrach uczestniczyło sześciu zawodników, którzy uczestniczyli w zajęciach na stoku Suche SKI u Jędrola, gdzie odbywały się zajęcia zjazdów na nartach na terenie płaskim i lekkim nachyleniu z podziałem na grupy początkującą, średniozaawansowaną i zaawansowaną.

Organizatorzy zorganizowali w ramach odnowy biologicznej zajęcia na Basenach Chochołowskich, gdzie odbyło się oswajanie z wodą, doskonalenie pływania, rozegranie meczu piłki siatkowej i koszykówki w wodzie. Korzystanie z zabiegów rehabilitacyjnych i odnowy biologicznej: kąpiele solankowe, siarczkowe, beczki termalne, jacuzzi, łóżka masujące itp.

Niesamowitą atrakcją była wizyta na Kasprowy Wierch, gdzie wszyscy uczestnicy obozu mogli w fantastycznych zimowych warunkach pogodowych podziwiać walory najwyżej położonego ośrodka narciarskiego w Polsce. Oprócz walorów turystycznych odbył się tam trening narciarstwa zjazdowego dla grupy zaawansowanej na trasie Gąsiennicowej. Po kilkugodzinnym spacerowaniu poa Kasprowym Wierchu uczestnicy obozu zjechali kolejką linową do Kuźnic

Zadanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego ze środków PFRON w 2017.

„SZANSĘ” reprezentowali Łukasz Karbowniczek, Robert Kozłowski, Paweł Kwiecień, Paweł Menducki, Łukasz Pasternak, Tomasz Taborski pod opieką Tomasza Przybysławskiego i Remigiusza Woźniaka.

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂