SZANSA oficjalnie zadebiutowała w boccia

26 kwietnia 2019 roku zawodnicy „SZANSY” wzięli po raz pierwszy udział w zawodach boccia. W III Świętokrzyskim Maratonie Bocci, który odbył się w Masłowie wystąpiło 3 zawodników.

W międzynarodowym turnieju był także czas na turniej integracyjny. Zawodnicy pierwszy raz mogli rywalizować z zawodnikami, którzy tą dyscyplinę uprawiają od wielu lat. Okazało się, że zawodnicy mimo tego, że grali tylko we własnym gronie, przygotowali się dobrze do rywalizacji na tak wysokim poziomie. Dzięki dobrze obranej taktyce udało się wygrać jeden mecz, a tzw. „frycowe” zostało już zapłacone, więc następny udział w tego typu zawodach powinien wyglądać już zupełnie inaczej.

Boccia – sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca od włoskiej gry w bule – bocce. Boccia to gra, w której rywalizują dwie „czerwona” i niebieska”. Celem czerwonej jest umieszczenie czerwonej lub niebieskiej bili jak najbliżej bili celu – białej bili zwanej Jack’iem. Boccia wymaga strategii, skupienia i niezwykłej precyzji.

Ze względu na charakterystyczną dla większości gier „bulowych” prostotę zasad, względnie do innych sportów tani sprzęt i niewielkie wymagania w zakresie miejsca do gry, boccia polecana jest również jako gra integracyjna.

Do turnieju SZANSĘ przygotowywały Anita Artykiewicz-Woźniak i Marta Walczyk, a „SZANSĘ” reprezentowali Małgorzata Piotrowska, Milena Szwagierczak, Tomasz Taborski.

Zdjecia autorstwa Przemysława Walczyka

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂