SZANSA projektem Jerzego Trelińskiego wygrała konkurs na logo Grundtvig

Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” ul. Żabia 31 w Ostrowcu Świętokrzyskim intensywnie uczestniczy w działaniach Projektu GRUNDTVIG „EUROPEAN CITIZEN TODAY” -„WSPÓŁCZESNY OBYWATEL EUROPY” w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”.

Jerzy Treliński stworzył oficjalne logo Projektu GRUNDTVIG „EUROPEAN CITIZEN TODAY” -„WSPÓŁCZESNY OBYWATEL EUROPY” !!!

Jednym z działań było przeprowadzenie konkursu na logo projektu, ogłoszone w krajach wszystkich partnerów. Regulamin konkursu zaprezentowano 4 listopada 2013 roku i od razu uczestnicy projektu przystąpili do pracy. Technika wykonania logo projektu była dowolnym zastosowaniem jednej z podstawowych dziedzin twórczości artystycznej formą płaszczyznową, m.in. malarstwo, rysunek, grafika. Wielkość pracy nie mogła przekraczać formatu A4.

W terminie wpłynęło łącznie 16 ukończonych prac, z których zostały wybrane najbardziej pasujące do tematyki i wymogów konkursowych. Dwie propozycje logo z Polski wysłane zostały do partnerów z Portugalii, którzy byli odpowiedzialni za przeprowadzenie głosowania nad oficjalnym logiem projektu.

W pierwszej turze głosowania dwie prace osiągnęły taką samą największą ilość głosów, w związku z czym niezbędna była dogrywka. Bardzo miłym akcentem tej dogrywki był fakt, że obie propozycje nadesłano z Polski. Każdy kraj miał do oddania jeden głos. W ostatecznej turze głosowania, ze względu na to, że obie propozycje logo były z Polski, Stowarzyszenie „SZANSA” zrezygnowała z możliwości oddania swojego głosu i zostawiła wynik wyborów w rękach pozostałych partnerów.

Wynikiem 3:2 wybrane zostało logo Jerzego Trelińskiego, które będzie używane jako logotyp we wszystkich oficjalnych publikacjach w ramach Projektu GRUNDTVIG „EUROPEAN CITIZEN TODAY” -„WSPÓŁCZESNY OBYWATEL EUROPY”. Druga finałowa propozycja była autorstwa Remigiusza Woźniaka.

Za przeprowadzenie konkursu odpowiedzialna była Katarzyna Szostak-Religa.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂