SZANSA wraca ze złotem z Gnojna

7 czerwca 2019 roku w Gnojnie odbył się już XXVII Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych, w którym wzięło udział 9 zespołów reprezentujących placówki, w których terapię odbywają osoby niepełnosprawne. Nie mogło zabraknąć tam też reprezentantów Ostrowca Świętokrzyskiego z „SZANSY” z Warsztatu Terapii Zajęciowej z ulicy Żabiej.

Turniej zaczął się od uroczystego rozpoczęcia, podczas którego podczas wciągania flagi państwowej na maszt uczestnicy turnieju odśpiewali głośno „Mazurka Dąbrowskiego”. Po losowaniu grup pozostało już tylko w przyjaznej atmosferze rozegrać rozgrywki sportowe.

Tym razem zawodnicy „SZANSY” grali trochę innym ustawieniem, bo pięciu zawodników w polu + bramkarz, ale nie sprawiało to chłopakom jakiś większych trudności. Trzeba przyznać, że jak zwykle zawodnicy na boisku pokazali swoje umiejętności na 100% i nawet upał nie przeszkodził w realizowaniu postawionych przed nimi założeń taktycznych.

Przypomnijmy tylko, że w dniu 31 maja 219 roku „SZANSA” przywiozła złoty medal z Świętokrzyskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Starachowicach, więc zawodnicy i trenerzy pojechali na kolejne zawody pełni optymizmu. Jak się okazało nie bez przyczyny, ponieważ pokazali się ze świetnej strony i pokazali, że są w świetnej formie i przywieźli z Gnojna złoty medal, a dodatkowo organizatorzy wyróżnili Pawła Menduckiego jako najlepszego bramkarza turnieju.

„SZANSA” w Gnojnie reprezentowana była przez Grzegorza Dwojaka, Konrada Dębniaka, Pawła Dunala, Marcina Dunala, Pawła Menduckiego, Krzysztofa Stana, Jacka Taborskiego. Trenerami byli Przemysław Walczyk i Remigiusz Woźniak.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂