SZANSA zorganizowała Mityng Narciarstwa Alpejskiego OS w Szwajcarii Bałtowskiej – 2023

W dniu 09 lutego 2023 roku odbyły się Świętokrzyskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Narciarstwo Alpejskie – Bałtów 2023.

Olimpiady Specjalne w Szwajcarii Bałtowskiej

W dniu 9 lutego 2023 roku odbyły się Świętokrzyskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Narciarstwo Alpejskie – Bałtów 2023 pod Honorowym Patronatem STAROSTY OSTROWIECKIEGO – MARZENY DĘBNIAK zorganizowane przez Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski działający przy Stowarzyszeniu „SZANSA”. Pogoda dopisała i w Szwajcarii Bałtowskiej w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym zawodnicy z 7 klubów z Oddziału Regionalnego Świętokrzyskie rywalizowali w slalomie gigancie.

W zawodach mogli brać udział zawodnicy, którzy na co dzień trenują tę dyscyplinę w swoich klubach i w okresie zimowym odbyli minimum 10 godzin treningów. Niedopuszczalne jest, aby na zawody przyjechali zawodnicy, bez wcześniejszego przygotowania. Trener zgłaszający zawodnika powinien mieć pewność, że nie naraża swojego podopiecznego na niepotrzebne ryzyko np. będzie to jego pierwszy kontakt z nartami w tym sezonie. My się cieszymy, że aż dwóch zawodników z „SZANSY” trafiło do najsilniejszej grupy.

Słowa przysięgi Olimpiad Specjalnych:

„Pragnę zwyciężyć,

Lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć,

Niech będę dzielny w swym wysiłku”

wypowiedział zawodnik „SZANSY” Konrad Dębniak, który pełni funkcję Lidera w Olimpiadach Specjalnych. Natomiast uroczystego otwarcia dokonał Pan Starosta Powiatu Ostrowieckiego Andrzej Jabłoński.

Do zawodów zgłosiło się 7 klubów z Olimpiad Specjalnych Oddział Regionalny Świętokrzyskie: „KRYSZTAŁKI” Kielce, „MAAG” Kielce, „NIEPOKONANI” Sandomierz, „STRZAŁA” Jędrzejów, „TACY SAMI” Skarżysko-Kamienna, „TORNADO” Skarżysko-Kamienna oraz gospodarze „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski.

W naszym Warsztacie Terapii Zajęciowej, działa przy Stowarzyszeniu „SZANSA” funkcjonuje Klub Olimpiad Specjalnych, w którym jest trenowanych aż tyle dyscyplin. Wśród nich jest również narciarstwo alpejskie, jedna z trudniejszych i nie ma co ukrywać, droższych dyscyplin. Dzięki staraniom członków Klubu Olimpiad Specjalnych i członków Stowarzyszenia „SZANSA” nasi zawodnicy mają do trenowania i startowania świetny sprzęt. 

Zawodnicy po zmaganiach otrzymali medale, Ostrowiec Świętokrzyski reprezentował Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA”, który tym razem wystawił 5 zawodników, którzy zdobyli 5 medali. Paweł Dunal i Paweł Menducki zdobyli złote medale, Robert Kozłowski i Marcin Dunal zdobyli srebrne medale, a i Damian Przygoda zdobył brązowy medal.

Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie wielu instytucji wspierających, tym razem szczególnie dziękujemy Starostwu Powiatu Ostrowieckiego, Stacji Narciarskiej „Szwajcaria Bałtowska”, Szkółce narciarskiej i snowboardowej AMIGO-SKI.pl, Bałtowskiemu Kompleksowi Turystycznemu, Sklepowi Sportowemu Centrum Sport oraz Firmie TBM. Dało się usłyszeć wiele pochlebnych ocen za zorganizowanie zawodów. Oczywiście wielka w tym zasługa członków naszego Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA”, którzy dopięli wszystko na ostatni guzik nie tylko w dniu imprezy, ale dużo wcześniej, mimo, że zabrakło naszego głównego dyrygenta, który właśnie w trakcie przygotowań narciarskich w grudniu doznał kontuzji.

Na przełomie lutego i marca 2023 roku w Zakopanem odbędzie się Europejski Mityng Narciarstwa Alpejskiego, w którym weźmie udział 100 zawodników. Swoje reprezentacje wystawi 11 państw z całej Europy. Oddział Regionalny i Polskę będzie reprezentowało aż trzech zawodników z „SZANSY” będą to Paweł Dunal, Marcin Dunal i Robert Kozłowski.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂