SZANSA zorganizowała obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem

W dniach 14-24 czerwca 2018 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem. Zakwaterowani byliśmy w Pensjonacie „MARIA”, a w obozie uczestniczyło 32 niepełnosprawnych zawodników, w tym 5 osób niepełnosprawnych „50+” oraz kadra programowa i wolontariusze.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Zakopane 2018 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Cieszę się, że szósta edycja tej imprezy, którą zorganizowało nasze stowarzyszenie okazała się sukcesem. Doświadczenie po organizacji w poprzednich latach obozów sportowych zaowocowało tym, że dokładnie wiedzieliśmy co i kiedy chcemy zorganizować oraz jakie dyscypliny trenować. Jednak jak zwykle największym wyzwaniem było dopasowanie zajęć, tak aby uczestnicy obozu w wieku od 24 do 71 lat mieli zapewnione treningi na miarę swojego wieku i swojej niepełnosprawności.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w wykonaniu „SZANSY”, to nie tylko treningi na siłowni, w bocce, na kręgielni, koszykówkę, piłkę nożną, ale również codzienna obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Organizatorzy zadbali o odnowę biologiczną i wszyscy uczestnicy obozu mieli możliwość skorzystania z jacuzzi znajdującego się w Ośrodku, w którym byli zakwaterowani. Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja, nauka tolerancji wobec siebie i innych. Tym razem na obozie to były też wspólnie spędzone chwile podczas oglądania transmisji Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji, a szczególnie meczu reprezentacji Polski, gdzie w zorganizowanej przez siebie strefie kibica uczestnicy obozu odśpiewali hymn i głośno dopingowali swoich ulubieńców w meczu z Senegalem. Uczestnicy brali również udział w Mszach Świętych, zwiedzaniu Zakopanego oraz wyprawach turystycznych po tatrzańskich szlakach.

Wielkim sukcesem okazało się wyjście nad Morskie Oko, gdzie wszyscy wyruszyli na trasę pieszo, pokazując, kolejny raz zresztą, że pokonywanie kolejnych barier to specjalność „SZANSY”. Organizatorzy obozu zorganizowali dla wszystkich uczestników tego wyjazdu również grilla. Nie mogło zabraknąć ulubionej formy terapii jaką jest muzykoterapia czyli aerobik przy muzyce. Forma taka zawsze spotykała i cieszyła się w Stowarzyszeniu „SZANSA” popularnością. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowany był całodniowy wyjazd na baseny termalne „Chochołów”, gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej.

Dzięki temu, że Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” otrzymało dofinansowanie na obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych – Zakopane 2018 ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki trenerzy „SZANSY” mieli większą możliwość do codziennych treningów w różnych dyscyplinach z większą ilością osób i w większej ilości dyscyplin.

Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik otrzymał okazjonalny dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego. Dla niektórych był to pierwszy taki dyplom w życiu, a radość z jego otrzymania była nie do opisania.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom obozu, którzy pilnowali się harmonogramu, dzięki czemu można było zrealizować wszystkie założenia związane z organizacją tej imprezy. Przede wszystkim dziękujemy kadrze obozu, która kolejny raz stanęła na wysokości zadania i dzięki temu, że każdy pilnował przydzielonych mu zadań, można było przeprowadzić i dopasować zajęcia, zarówno do umiejętności uczestników oraz warunków atmosferycznych panujących w Tatrach w czerwcu, gdzie na koniec obozu temperatura w dzień spadła do 6 stopni..

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Zakopane 2018 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂