• 1,5% dla Klubu SZANSY

SZANSA zorganizowało zawody narciarstwa alpejskiego w Szwajcarii Bałtowskiej

W dniu 28 lutego 2019 roku odbyły się Świętokrzyskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Narciarstwo Alpejskie – Bałtów 2019 pod Honorowym Patronatem STAROSTY OSTROWIECKIEGO – MARZENY DĘBNIAK zorganizowane przez Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski działający przy Stowarzyszeniu „SZANSA”.

W lutym rozpoczęły się Świętokrzyskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Igrzyska zostały podzielone na cztery części. Pierwsza w Kielcach w narciarstwie biegowym i biegach na rakietach śnieżnych, druga w Skarżysku-Kamiennej w łyżwiarstwie szybkim, trzecia w Bałtowie w narciarstwie alpejskim, a zakończenie w Jędrzejowie hokejem halowym.

Do zawodów swoich zawodników wystawiło 7 klubów z Olimpiad Specjalnych Oddział Regionalny Świętokrzyskie: „MAAG” Kielce, „NIEPOKONANI” Sandomierz „PRZYJACIELE” Kielce, „STRZAŁA” Jędrzejów, „TACY SAMI” Skarżysko-Kamienna, „TORNADO” Skarżysko-Kamienna oraz gospodarze „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski.

W zawodach mogli brać udział zawodnicy, którzy na co dzień trenują tę dyscyplinę w swoich klubach i w okresie zimowym odbyli minimum 10 godzin treningów. Niedopuszczalne jest, żeby na zawody przyjechali zawodnicy, bez wcześniejszego przygotowania. Trener zgłaszający zawodnika powinien mieć pewność, że nie naraża swojego podopiecznego na niepotrzebne ryzyko np. będzie to jego pierwszy kontakt z nartami w tym sezonie.

W trakcie zawodów odbyła się także uroczysta ceremonia otwarcia, którą gospodarze rozpoczęli od zwiezienia ze stoku OGNIA NADZIEI, który został dostarczony w asyście flag Olimpiad Specjalnych przez Pana Starostę Powiatu Ostrowieckiego Andrzeja Jabłońskiego i Sponsora Olimpiad Specjalnych Świętokrzyskie Pana Roberta Kumańskiego. Ogień Nadziei zwiózł Remigiusz Woźniak Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego tych zawodów wraz z sędziami Jackiem Janusem i Tomaszem Przybysławskim.
Tym razem zaszczyt wciągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych miał Przemysław Walczyk, trener roku w kategorii Olimpiady Specjalne podczas IV Plebiscytu na Sportowca i Trenera 2018 roku, a słowa przysięgi Olimpiad Specjalnych:
„Pragnę zwyciężyć,
Lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć,
Niech będę dzielny w swym wysiłku”
wypowiedział Robert Gołyś, zawodnik „SZANSY”, który zajął II miejsce w IV Plebiscycie na Sportowca i Trenera 2018 roku. Natomiast uroczystego otwarcia dokonał Pan Starosta Powiatu Ostrowieckiego Andrzej Jabłoński.

Wolontariat podczas tych zawodów pełnili uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, który działa przy Stowarzyszeniu „SZANSA”, czyli wolontariuszami byli zawodnicy Olimpiad Specjalnych, którzy tym razem nie startowali. To bardzo odpowiedzialne zadanie, z którego wywiązali się perfekcyjnie.

Zawodnicy po całodniowych zmaganiach otrzymali medale z rąk Naczelnika Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim Mariusza Łaty, Przedstawiciela PFRON Kielce Mikołaja Maciejewskiego, Wiceprezesa Olimpiady Specjalne Polska Grzegorza Kurkowskiego, Głównego Sędziego zawodów Jacka Janusa, Przedstawicieli Firmy MAS-POL Augustynę i Roberta Kumańskich, Kierownika WTZ SZANSA Roberta Rogalę. Po uroczystym opuszczeniu flagi nastąpiło przekazanie Ognia Nadziei i flagi Olimpiad Specjalnych organizatorom IV ostatniej części Świętokrzyskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Jędrzejowie, gdzie odbędzie się turniej w hokeju halowym.

Ostrowiec Świętokrzyski reprezentował Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA”, który wystawił 6 zawodników, którzy zdobyli 6 medali. Robert Kozłowski i Krzysztof Stan zdobyli złote medale, Paweł Dunal zdobył srebrny medal, a Marcin Dunal, Łukasz Karbowniczek i Paweł Menducki zdobyli brązowe medale.

Bardzo się cieszymy, że Starostwo Powiatu Ostrowieckiego wsparło finansowo to wydarzenie. Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie wielu instytucji wspierających, tym razem szczególnie dziękujemy Stacji Narciarskiej „Szwajcaria Bałtowska”, Szkółce narciarskiej i snowboardowej AMIGO-SKI.pl, Bałtowskiemu Kompleksowi Turystycznemu, Grupie Ratownictwa PCK Ostrowiec Świętokrzyski, Sklepowi Sportowemu Centrum Sport.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

 

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂