Turnus rehabilitacyjny 2007

Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu terapii Zajęciowej „SZANSA” po prawidłowym rozliczeniu w roku 2006 pod względem merytorycznym jak i finansowym postanowiło zorganizować w 2007 roku kolejny swój turnus rehabilitacyjny w Niechorzu w terminie 8-21.06.2007 roku.

W turnusie tym wzięły udział 109 osoby z różnymi schorzeniami i w różnym wieku.

W oparciu o kadrę z Warsztatu Terapii Zajęciowej (Robert Rogala, Wiesława Serwinowska, Stanisław Kosek, Anita Artykiewicz-Woźniak, Marzena Barańska, Monika Kobiałka-Gronostaj, Katarzyna Szostak-Religa, Marta Walczyk, Przemysław Walczyk, Remigiusz Woźniak) i Małgorzatę Wasilewską staraliśmy się zapewnić wszystkim uczestnikom turnusu fachową opiekę oraz zabiegi rehabilitacyjne przewidziane w programie turnusu. Zgodnie ze zleceniem lekarza wykonywaliśmy następujące zabiegi: laseroterapia (61 zabiegów), bioptron (56), inhalacje (124), masaż (80), masaż wibracyjny (88) magnetronik (72), ultradźwięki (40), elektroterapię (64), ćwiczenia indywidualne (16). Ponadto prowadzone były zajęcia z muzykoterapii (dyskoteki, zabawy taneczne), talasoterapii i silwoterpii (2 godz/dziennie). Codziennie odbywała się gimnastyka ogólnokondycyjna. Oprócz zabiegów rehabilitacyjnych uczestnicy turnusu mogli spotykać się przy ognisku.

Wydaje nam się, że drugi rok z rzędu wytworzona została całkiem rodzinna atmosfera, która miała na pewno wpływ na przebieg całego turnusu rehabilitacyjnego. Jednym słowem turnus się udał, zajęcia rehabilitacyjne zgodnie z programem zostały zrealizowane. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku kolejny raz zorganizujemy taki turnus i będzie się on cieszył jeszcze większym zainteresowaniem jak w tym roku.

Chcieliśmy podziękować wszystkim sponsorom: Panu Staroście i Zarządowi Powiatu Ostrowieckiego, Pani Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie bez pomocy, których organizacja tego typu rehabilitacji byłaby niemożliwa.

Wkrótce zdjęcia z turnusu na stronie 🙂

Notatka: Fotki z turnusu można zobaczyć w Galerii Zdjęć na stronie Stowarzyszenia.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂