WŚ: Integracja poprzez muzykę

Po raz kolejny niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Iłżeckiej w Ostrowcu Św., prezentowali się przed uczniami ostrowieckich szkół. Tym razem zespół „Zodiak” wystąpił w szkole podstawowej w Denkowie.

Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej nr 9, obejrzeli przedstawienie „Cyrk wita was”, prezentujące postaci cyrkowe klaunów, lwa z treserem, różową panterą, słonika, w których wcielają się osoby niepełnosprawne, na co dzień uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej.


Kolorowe stroje, humorystyczne słowo wiążące znane dzieciom piosenki dały możliwość dobrej wspólnej zabawy.
Zespół artystyczny działający pod nazwą „Zodiak” istnieje od 2000 roku, swoje programy bardzo często prezentuje podczas imprez w Ostrowcu Św., ale także Ćmielowie oraz Kielcach. Widzowie mieli już okazję obejrzeć przedstawienia „W gorących rytmach”, „Wakacyjna przygoda”, „Babski świat”, „Muzyczne upominki”, „Cyrk wita was” i „Opera na zamku”.

Nasze wyjazdy do różnych instytucji, bardzo często szkół i domów kultury, to jedna z form integracji środowiska osób sprawnych inaczej ze społecznością osób zdrowych– mówi Robert Rogala, kierownik WTZ.- Wszystkich łączy wspólny cel muzykowania i miłość do muzyki, a naszym podopiecznym daje poczucie zadowolenia z siebie.

Anna Śledzińska „Wiadomości Świętokrzyskie”

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂