WŚ: Obraz dla Owsiaka

Dużymi krokami zbliża się 16 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostrowiecki sztab prowadzi zapisy wolontariuszy, którzy chcą się włączyć w jego organizację.


16 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem zaplanowany pod hasłem „Finał z głową”, odbędzie się 13 stycznia 2008 roku. Pieniądze zbierane będą na leczenie dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. W minionym tygodniu do ostrowieckiego sztabu WOŚP dotarła przesyłka zawierająca ankiety i puszki dla kwestujących. Osoby, które jeszcze się nie zapisały, a chcą wziąć udział w organizacji Finału, powinny zgłosić się do komendy hufca ZHP przy ul. Polnej 56 z dokumentem tożsamości i zdjęciem, a w przypadku niepełnoletnich, ze zgodą rodziców. Ci, którzy już zapisali się na listę, mogą odbierać ankiety.
– Czasu nie zostało wiele, po świętach mamy tylko cztery dni do końca roku, a do rozdania jeszcze połowę ankiet- mówi Dariusz Czupryński, szef sztabu WOŚP.- W tym roku planujemy wypuścić na ulice około 350 wolontariuszy.
Przedstawiciele sztabu miejskiego wzięli udział w konferencji WOŚP w Warszawie. Dariusz Czupryński i Remigiusz Woźniak wręczyli Jurkowi Owsiakowi obraz wykonany metoda pętelkową w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy ul. Iłżeckiej. Dzięki założonej przez niego fundacji ostrowiecki szpital wzbogacił się w ostatnich latach o sprzęt warty prawie 600 tysięcy złotych.
Gotowy jest już plan styczniowej imprezy. Koncert na Rynku rozpocznie się o godz. 15 i zakończy „Światełkiem do nieba”. W trakcie koncertów odbywać się będą licytacje gadżetów. Podobnie jak w ubiegłym roku licytować będzie można również na stronie internetowej sztabu WOŚP. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.wosp.ostrowiec.info.

Źródło: A. Śledzińska. „Wiadomości Świętokrzyskie”

Notatka: Dariusz Czupryński i Remigiusz Woźniak wręczyli Jurkowi Owsiakowi obraz wykonany przez niepełnosprawnych.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂