Zespół ZODIAK podczas Z MUZYKĄ PRZEZ ŻYCIE

Na przeglądzie Artystycznym „Z Muzyką przez życie – 2009” zespół „ZODIAK” z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy stowarzyszeniu „SZANSA” z ulicy Iłżeckiej 31 zaprezentował się w dwóch kategoriach instrumentalnej i teatralnej.

W kategorii instrumentalnej kolejno Kamila Kurek i Marcin i Marcin Solarz zagrali samodzielnie na keybordzie następujące utwory Sulico (gruzińską melodię ludową) i piosenkę „Skóra” z repertuaru zespołu Aya Rl

Kamila Kurek występiła przed publicznością 3 raz natomiast dla Marcina Solarza był to 26 występ.

W kategorii teatralnej 12-osobowy skład zespołu „Zodiak” przedstawił program artystyczny „nasz Bollywood”.
W tym programie wystąpili: Katarzyna Wójcicka, Daria Klimczak, Wioletta Pych, Ania Masłoń, Dominika Grześkiewicz, Ewa Zapalska, Marcin Budzeń, Piotr Wierzbiński, Marcin Ziewiec, Maciej Skrobisz, Paweł Kwiecień, Jacek Taborski.

Oprawę scenograficzną wykonali instruktorzy WTZ. Tomasz Przybysławski, Elżbieta Golec, Jowita Krysa, elementy dekoracyjne wykonali Katarzyna Szostak-Religa i Piotr Jakubowski, stroje indyjskie i biżuterie wykonała Anna Sasak.

Natomiast opracowanie muzyczne. słowo wiążące i pomysł występu należy do Małgorzaty Checiak.

W trakcie występu występu nad prawidłowością przebiegu występu czuwały instruktorki Katarzyna Szostak – Religa, Anna Sasak i Małgorzata Checiak

Widowisko Nasz Bollywood oparte jest na piosence z filmu „Cheetah Girls” należącego do gatunku Bollywood pt „One World piosenkę z gatunku indyjskiego pop dance Dalera Mechndi „Tunak tunak tul” i piosenkę z filmu Jeans „Kechta haj mera” przy której uczestnicy WTZ odtworzyli półklasyczny taniec indyjski.

To porywające Show pozwoliło choć na chwilę rozsmakować się w egzotycznych dźwiękach i obrazach które tworzą kalejdoskop indyjskiej kultury.

Za pomoc w choreografii serdecznie dziękujemy pani Jadzi Rękawek.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂