Echo Dnia: Szansa daje szansę

Jedynym Stowarzyszeniem na terenie Ostrowca, które spełnia kryteria organizatora turnusów rehabilitacyjnych, jest Stowarzyszenie na Rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej Szansa. – Dzięki pomocy stowarzyszenia zorganizowaliśmy turnus nad morzem z Niechorzu, w którym uczestniczyło stu uczestników naszych warsztatów –potwierdza Robert Rogala, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej i dodaje, że dla większości osób niepełnosprawnych, które uczestniczą w zajęciach warsztatowych jest to jedyna forma kontaktu ze światem.


–Poprzez warsztaty i wspólne wyjazdy mają szansę obcowania z rzeczywistością –podkreśla Robert Rogala. –Gdyby nie to, siedzieliby pewnie w czterech ścianach domu, bojąc się wyjść na ulicę. Niestety, ilość miejsc w poszczególnych sekcjach warsztatów wciąż nie pokrywa potrzeb środowiska. –Od pierwszego września powinniśmy zwiększyć ilość miejsc do 55 -iu a nawet 60 –ciu –dodaje Robert Rogala.–Szykujemy dwie nowe pracownie, w tym stolarską, która byłaby naturalną kontynuacją posiadanej już pracowni modelarskiej, której wyroby znajdują wielu nabywców.

Warsztaty Terapii Zajęciowej we wrześniu będą również organizatorem ogólnopolskiej imprezy muzycznej Z muzyką przez życie. –Bardzo pomocne we wszelkich naszych działaniach jest Stowarzyszenie Szansa, które faktycznie jest dla naszych podopiecznych dużą szansą na normalne życie –zapewnia Robert Rogala.

 

Źródło: Zbigniew Tyczyński „Echo Dnia”

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂