• 1,5% dla Klubu SZANSY

II rajd integracyjny dla ostrowieckich WTZ

W dniach 27-28.09.2007 roku Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało II integracyjny rajd dla ostrowieckich Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Rajd integracyjny miał odbyć się w pierwszych dniach września,wtedy to pogoda spłatała nam figla i w dniu rajdu musieliśmy wszystko odwołać. Zmieniliśmy termin rajdu i dobrze się stało, ponieważ pogoda nam dopisała. Mogliśmy zwiedzić wszystko to, co sobie zaplanowaliśmy.

W II rajdzie integracyjnym dla ostrowieckich Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięli udział uczestnicy i terapeuci z WTZ ul. Rzeczki oraz z ul. Iłżeckiej. Zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne „Krzemionki”, następnie pieszo przeszliśmy do spływu tratwami. Pozostałą cześć trasy przepłynęliśmy rzeką Kamienną. W Bałtowskim Parku zobaczyliśmy jak to było dawno, dawno temu. Jadąc „school busem” podziwialiśmy bałtowski zwierzyniec. Następnie przejechaliśmy nim do Nowej Słupii, gdzie mieliśmy nocleg. Na miejscu zakwaterowania wieczorem odbył się pokaz „Tańca ognia”, który przedstawił Piotr „Sheryf” Perczak, za który mu serdecznie dziękujemy. Po pokazie w ramach muzykoterapii odbyła się dyskoteka integracyjna.

Każdemu uczestnikowi rajdu zapewniliśmy znaczek okolicznościowy oraz kilka ciepłych posiłków podczas trwania imprezy.

W rajdzie uczestniczyła z nami Pani dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie mgr Barbara Cudzik.

Rajd odbył się dzięki pomocy Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli finansowo jak i poprzez wolontariat w zorganizowaniu kolejnej imprezy dla osób niepełnosprawnych.

Notatka: Fotki autorstwa Remigiusza „Szczepana” Woźniaka, Anity Artykiewicz-Woźniak, Marty Walczyk oraz Przemysława Walczyka z rajdu można zobaczyć w Galerii Zdjęć

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂