IV Rajd Integracyjny

W dniu 20 września 2012 roku Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało „IV Rajd Integracyjny”, w którym wzięły udział trzy jednostki z terenu Powiatu Ostrowieckiego, Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób Niepełnosprawnych Umysłowo z ul. Focha, Warsztat Terapii Zajęciowej z ul. Rzeczki oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z ul. Iłżeckiej.

Organizatorzy bardzo obawiali się silnych opadów deszczu, ale na szczęście nic takiego się nie stało i drobne krople deszczu nie były w stanie nikogo wystraszyć. Uczestnicy rajdu, czyli osoby niepełnosprawne, opiekunowie, w tym co należy podkreślić wielu rodziców mieli do pokonania trasę ok. 8 km. Dla wszystkich zdrowych osób jest to trasa prosta i łatwa, ale dla uczestników rajdu przejście całej trasy było naprawdę bardzo dużym osiągnięciem.

Na miejsce startu wybrano muszlę koncertową na Gutwinie, gdzie każdy otrzymał wodę na trasę oraz pamiątkowy znaczek. Następnie wszyscy jedną zwarta grupą i w swoim tempie udali się na trasę rajdu, miejscem docelowym była Stara Dębowa Wola.

Po pokonaniu trasy i dotarciu do końca wędrówki, czyli do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Lasem” Norberta Januchty na wszystkich czekały niespodzianki. Każdy uczestnik rajdu osobiście na ognisku piekł kiełbaskę, oprócz „standardowych” posiłków były także pieczone ziemniaczki i swojski smalec z kiszonymi ogórkami.

Na zakończenie rajdu jednostki otrzymały puchary, dyplomy i niespodziankę za udział w „IV Rajdzie Integracyjnym”, pamiątkowe zdjęcia grupowe. Do Ostrowca wszyscy uczestnicy rajdu wrócili autobusami niskopodłogowymi.

Impreza została zorganizowana dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostałe środki finansowe pokryło Stowarzyszenie „SZANSA”.

Notatka:
Zapraszamy do fotorelacji z rajdu w Galerii Zdjęć. Autorami zdjęć są: Marcin Budzeń, Piotr Datka, Kamila Kurek, Marcin Solarz, Marcin Ziewiec oraz Przemysław Walczyk, Piotr Jakubowski i Remigiusz Woźniak.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂