Marcin Dunal wrócił z medalami z Konina

W dniach 27-30 września w Koninie odbył się VI Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych pod Hasłem „Wyżej, szybciej, dalej- zawsze razem”. Wzięło w nim udział 300 niepełnosprawnych sportowców z całej Polski. Ekipa ze świętokrzyskiego liczyła 14 zawodników, w tym reprezentujący „SZANSĘ” Marcin Dunal.

Marcin Dunal zdobył srebrny medal na dystansie 200m, brązowy medal na dystansie 400m i brązowy medal w sztafecie 4x100m.

Z Ostrowca Świętokrzyskiego zakwalifikowali się Partycja Łojek z Sekcji „RYWAL” i Marcin Dunal z Sekcji „SZANSA”. Trenerem ekipy ze świętokrzyskiego była Justyna Wołowiec (Sekcja RYWAL). Podczas ceremonii otwarcia przysięgę zawodników „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć niech będę dzielny w swym wysiłku” wygłosił Marcin Lewandowski polski biegacz 800m na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Zawodnicy mogli również poznać Zygmunta Chajzera który będzie Ambasadorem Olimpiad Specjalnych i prowadził Ceremonię Otwarcia. Atrakcją Ceremonii był zespół „Sumptuastic”.

Notatka:
Zapraszamy do fotorelacji z Konina w Galerii Zdjęć. Autorem zdjęć jest Justyna Wołowiec.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂