Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem

W dniach 03-13 sierpnia 2014 roku Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w Zakopanem.

W obozie w Pensjonacie „MARIA” uczestniczyło 40 niepełnosprawnych zawodników, w tym osoby niepełnosprawne „50+” oraz 15 opiekunów (kadra programowa i wolontariusze).

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” – Zakopane 2014 dofinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Była to kolejna taka impreza w pełni zorganizowana przez nasze stowarzyszenie. Wszyscy, dosłownie wszyscy zawodnicy, wolontariusze i cała kadra uczestniczyli w zajęciach sportowych, rekreacyjnych czy też integracyjnych.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy obozu, czyli zawodnicy, wolontariusze i cała kadra uczestniczyli we wszystkich zajęciach sportowych, rekreacyjnych czy też integracyjnych.

Obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych w wykonaniu „SZANSY”, to nie tylko treningi na siłowni, w badmintona, bocce, treningi na kręgielni, koszykówkę, piłkę nożną, obowiązkowa gimnastyka poranna, spacery z kijkami Nordic Walking oraz treningi biegowe. Obóz sportowy to także uspołecznianie i integracja. Uczestnicy brali udział w Mszach Świętych, wyprawach turystycznych po szlakach Tatr. Zamiast kolacji zorganizowany był grill z góralskimi przyśpiewkami i ulubiona forma muzykoterapii osób niepełnosprawnych na obozach sportowych „SZANSY”, czyli zumba. Zajęcia gimnastyczne przy muzyce odbywały się zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. W ramach zajęć sportowych w pływaniu zorganizowany był jeden wyjazd na baseny termalne do Bukowiny Tatrzańskiej oraz dwa na baseny termalne „Szaflary”, gdzie oprócz pływania uczestnicy skorzystali z odnowy biologicznej. Na miejscu w Pensjonacie „MARIA” uczestnicy obozu sportowego mogli skorzystać m.in. z odnowy biologicznej w formie jacuzzi.

W tym roku podczas pobytu „SZANSY” w Zakopanem mogliśmy się przekonać jak wygląda na żywo największy wyścig kolarski w Polsce, czyli Tour de Pologne. Jednego dnia mogliśmy obserwować przygotowania do startu, natomiast drugiego ustawieni byliśmy wzdłuż trasy przejazdu peletonu. Dla większości z nas był to pierwszy kontakt z taką imprezą i wrażenia z tego wydarzenia na długo pozostaną w naszych głowach.

Na zakończenie, podczas uroczystego podsumowania każdy uczestnik otrzymał okazjonalny medal i dyplom za czynny udział w zajęciach podczas trwania obozu sportowego. Mimo, że dla niektórych nie był to pierwszy medal w życiu, to radość z jego otrzymania jest nie do opisania.

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie się znajduje fotorelacja z Zakopanego.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂