Przygotowania SZANSY do Igrzysk Olimpiad Specjalnych

Sekcja Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działająca przy Stowarzyszeniu „SZANSA” przez ostatnie tygodnie trenowała do VIII Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2012. W przygotowania zawodników zaangażowali się wszyscy praktycznie wszyscy pracownicy WTZ.

Zawodnicy z „SZANSY” będą reprezentowali Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych – Polska Świętokrzyskie w dwóch dyscyplinach: narciarstwo zjazdowe i łyżwiarstwo szybkie.

5 zawodników długo przygotowywało się do Igrzysk, czy to na obozie zimowym w Zakopanem, wycieczcie sportowo-rekreacyjnej w Murzasichle czy też treningach w Bałtowie oraz na lodowisku zewnętrznym MOSiRu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W konkurencji narciarstwo zjazdowe na 13 zawodników reprezentujących województwo świętokrzyskie aż 3 jest z „SZANSY”. Jest to Marcin Dunal, Paweł Dunal oraz Piotr Kraska. Natomiast w łyżwiarstwie szybkim na 5 zawodników reprezentujących województwo świętokrzyskie mamy jednego reprezentanta z „SZANSY”, jest nim Paweł Menducki.

Wszyscy zawodnicy, żeby mieć możliwość zaprezentowania swoich umiejętności musieli zdobyć tzw. kwalifikacje na zawodach w 2011 roku.

Oprócz zawodników z Sekcji „SZANSA” w Igrzyskach biorą udział inni członkowie z naszej Sekcji. I tak: Tomasz Przybysławski będzie głównym trenerem narciarstwa zjazdowego reprezentacji województwa świętokrzyskiego. Natomiast Przemysław Walczyk i Tomasz Taborski pomagają w Komitecie Organizacyjnym dyscypliny hokej halowy, który odbywa się w Skarżysku-Kamiennej, a Remigiusz Woźniak jest członkiem Komitetu Organizacyjnego w Komisji Promocji odpowiedzialny za Sekcję strony www Igrzysk.

Zawody odbywają się pod patronatem Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej i rozgrywane są pod hasłem ”Nie jesteś inny”, a dzięki nim wyłonieni zostaną kandydaci do Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad w Korei Południowej, które odbędą się w 2013 roku.

Wszystkie informacje na stronie www.igrzyska2012.olimpiadyspecjalne.pl

Notatka:
Zdjęcia znajdują się w Galerii Zdjęć.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂