Sekcja SZANSA wzięła udział III Świętokrzyskim Turnieju w Bocce

W dniach 19-20 lutego 2011 roku w Skarżysku-Kamiennej odbył się III Świętokrzyski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych 2011 organizowany przez Olimpiady Specjalne Polska – Oddział Regionalny Świętokrzyskie oraz Sekcje Olimpiad Specjalnych „Tornado” Skarżysko-Kamienna, „Olimp” Skarżysko-Kamienna. Z Sekcji „SZANSA” działającej przy Stowarzyszeniu na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” wzięło udział 4 zawodników, którzy przywieźli w sumie 8 medali.

Po odbytych preeliminacjach, które miały na celu podzielenia zgodnie z zasadami Olimpiad Specjalnych na grupy sprawnościowe, które mają gwarantować „równość szans” rozpoczęły się gry finałowe.

Sekcja „SZANSA” wystawiła męski i żeński debel oraz każdy z zawodników grali w grach singlowych. Wszyscy w swoich grupach sprawnościowych. Tak się wydarzyło, że Dominika i Kasia prezentowały bardzo dobry poziom i dlatego niestety znalazły się w tej samej grupie sprawnościowej i musiały w pewnym momencie rozegrać „bratobójczy pojedynek”.

Pierwszego dnia rozegrane zostały deble. Zarówno męski jak i żeński zdobyły srebrne medale w swoich grupach sprawnościowych.

W swoich grupach sprawnościowych zawodnicy zdobyli następujące medale: Katarzyna Wójcicka – srebrny; Jacek Koza – srebrny; Marcin Ziewiec – srebrny; Dominika Grześkiewicz – brązowy.

Zawodnicy mieli zapewniony nocleg w bursie w Skarżysku-Kamiennej, wyżywienie oraz każdy zawodnik otrzymał upominek od organizatorów.

Sekcję „SZANSA” reprezentowali: Dominika Grześkiewicz, Jacek Koza, Katarzyna Wójcicka, Marcin Ziewiec oraz trenerzy Remigiusz Woźniak, Przemysław Walczyk.

Notatka:
Wszystkie fotki z turnieju w bocce można obejrzeć w Galerii Zdjęć. Autorem zdjęć są Przemysław Walczyk i Remigiusz Woźniak

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂