Sekcja SZANSA wzięła udział w Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

W dniach 18-20 lutego 2011 roku odbyły się Świętokrzyskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2011. Podczas Igrzysk rozgrywane były dyscypliny: narciarstwo zjazdowe, narciarstwo biegowe, hokej halowy oraz dyscyplina dopiero wprowadzana na areny sportowe osób niepełnosprawnych biegi na rakietach śnieżnych.

Turniej tradycyjnie rozpoczął się od oficjalnego ceremoniału Olimpiad Specjalnych, czyli uroczystego przedstawienia Sekcji Olimpiad Specjalnych, które przybyły do Kielc „rywalizować” na śniegu. Przed samym wciągnięciem flagi Olimpiad Specjalnych na maszt nastąpiła dla nas bardzo miła niespodzianka, bo Paweł Dunal, zawodnik naszej sekcji został wytypowany do wciągania flagi. Były oczywiście słowa przysięgi Olimpiad Specjalnych, która brzmi „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Następnie odbyły się preeliminacje, zarówno w narciarstwie zjazdowym jak i biegach na rakietach śnieżnych, które miały na celu podzielenia zgodnie z zasadami Olimpiad Specjalnych na grupy sprawnościowe, które mają gwarantować „równość szans”. Należy przypomnieć, że Sekcja „SZANSA” dopiero od roku trenuje narciarstwo, a sprzęt, który posiada pozyskała dopiero pod koniec 2010 roku.

W slalomie gigancie zaprezentowali swoje umiejętności:
Piotr Kraska – złoty medal w grupie sprawnościowej nr 3
Paweł Dunal – srebrny medal w rupie sprawnościowej nr 6
Marcin Dunal – złoty medal w grupie sprawnościowej nr 7
Paweł Menducki – brązowy medal w grupie sprawnościowej nr 7

W biegach na rakietach śnieżnych na dystansie 50 metrów wystąpiły Anna Masłoń i Milena Szwagierczak. Ania zdobyła 4 miejsce w pierwszej grupie sprawnościowej, a Milena zdobyła srebrny medal w drugiej grupie sprawnościowej

Dziękujemy Panu Jarosławowi Walczykowi, kierownikowi „Szwajcarii Bałtowskiej” oraz Panu Rafałowi Korulczykowi z Szkoły Narciarskie AMIGO-SKI za pomoc w przygotowaniach do zawodów i przygotowaniu sprzętu do zawodów.

Sekcję „SZANSA” reprezentowali: Anna Masłoń, Milena Szwagierczak, Paweł Dunal, Marcin Dunal, Paweł Menducki, Piotr Kraska oraz trenerzy Remigiusz Woźniak, Tomasz Przybysławski i Piotr Jakubowski.

Notatka:
Wszystkie fotki z Igrzysk można obejrzeć w Galerii Zdjęć. Autorem zdjęć są Piotr Jakubowski i Remigiusz Woźniak

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂