SZANSA grała w badmintona

11 października 2018 roku odbył się Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych dla 90 zawodników, którego organizatorem był Klub Olimpiad Specjalnych „Buziaki” Skarżysko-Kamienna, Klub Olimpiad Specjalnych „TACY SAMI” Skarżysko-Kamienna oraz Odział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Świętokrzyskie. Wśród 90 zawodników w turnieju wzięło 6 zawodników z SZANSY.

Celem imprezy była popularyzacja badmintona jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Olimpiad Specjalnych, podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w latach 2017-2018 oraz rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w regionie świętokrzyskim.

Uczestnicy rywalizowali w grach pojedynczych oraz deblach , które były rozgrywane na profesjonalnych matach do gry w badmintona w Hali Sportowej w Suchedniowie.

Po zaciętych meczach, w jednej grupie całkowicie bratobójczej zawodnicy „SZANSY” wywalczyli w grach pojedynczych jeden złoty medal, trzy srebrne i dwa brązowe medale. Natomiast w grach deblowych wywalczyli brązowy medal i IV miejsce.

„SZANSĘ” reprezentowali: Konrad Dębniak, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Robert Kozłowski, Paweł Menducki, Krzysztof Stan pod opieka trenerów Piotra Jakubowskiego i Remigiusza Woźniaka.

I miejsce i złoty medal zdobył Marcin Dunal.

II miejsce i srebrny medal zdobyli Konrad Dębniak, Paweł Dunal, Krzysztof Stan.

III miejsce i brązowy medal zdobyli Robert Kozłowski i Paweł Menducki.

III miejsce i brązowy medal w deblu zdobyli Paweł Dunal i Marcin Dunal, natomiast IV miejsce w deblu zdobyli Paweł Menducki i Konrad Dębniak.

 

Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂