SZANSA udanie debiutuje w Badmintonie

W dniu 4 października 2013 roku w Zagnańsku odbył się Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” reprezentowało pięcioro zawodników, trzech mężczyzn i dwie kobiety.

W zawodach Olimpiad Specjalnych po przeprowadzonych preeliminacjach, które mają na celu utworzenie grup sprawnościowych, aby zachować równość szans.

W preeliminacjach Olimpiad Specjalnych, które mają na celu utworzenie grup sprawnościowych, aby zachować równość szans wykorzystywane były podstawowe zagrania w badmintonie i trzeba przyznać, że zawodnicy „SZANSY” wypadli nieźle, biorąc pod uwagę krótki okres przygotowań. Każdy z zawodników trafił do innej grupy. Niestety w damskiej grupie już tak dobrze nie było i nasze zawodniczki musiały stoczyć „bratobójczy” pojedynek.

Marcin Dunal wygrał swoje mecze w grupie i zdobył złoty medal.
Paweł Menducki wygrał swoje mecze w grupie i zdobył złoty medal.
Paweł Dunal po swoich meczach w grupie zdobył brązowy medal.
Daria Klimczak po wygranym i przegranym meczu w grupie zdobyła srebrny medal.
Monika Jankowska po swoich meczach w grupie zdobyła brązowy medal.

Na treningach udało się zaznajomić zawodników „SZANSY” z regułami gry w debla. Łącznie wystawiliśmy dwie drużyny debla, męską i mieszaną. Daria Klimczak i Paweł Menducki zdobyli srebrny medal, natomiast Marcin Dunal i Paweł Dunal znaleźli się tuż za podium.

Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” reprezentowali Daria Klimczak, Monika Jankowska, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Paweł Menducki oraz Anita Artykiewicz-Woźniak (kierownik ekipy), Katarzyna Szostak-Religa (trener), Przemysław Walczyk (trener).

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂