Wycieczka do Szczyrku

Wycieczka do Szczyrku do Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo”, to kolejna propozycja skierowana przez Stowarzyszenie „SZANSA” do swoich członków. Impreza turystyczna odbyła się w terminie 7-10.10.2013 roku, a jej Kierownikiem był Robert Rogala – Członek Zarządu Stowarzyszenia „SZANSA”.

Wyjechaliśmy o siódmej rano w składzie siedemdziesięcioosobowym (autokar i dwa busy dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych). Trasa przejazdu przebiegła bez niespodzianek i na teren ośrodka przybyliśmy o godzinie trzynastej. Zakwaterowanie, toaleta i obiad – następnie chwila odpoczynku i spacer po najbliższej okolicy. Wieczorem dyskoteka, która trwała do późnych godzin. Zmęczeni ale zadowoleni udaliśmy się na wieczorny odpoczynek.

Rano pobudka, śniadanie w postaci bufetu szwedzkiego i spacer dla tych sprawniejszych do Szczyrku – osoby poruszające się przy pomocy wózków i oprzyrządowania były przewożone przez obsługujące wycieczkę busy.

Po obiedzie odbyliśmy wyjazd wszystkich do Muzeum Browarnictwa w Żywcu, gdzie uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z historią produkcji piwa w browarze żywieckim. Następnie wróciliśmy na kolację, która odbyła się na zewnątrz przy grillu i kapeli góralskiej. Wszyscy mieli okazję potańczyć i pośpiewać przy muzyce góralskiej. Następnego dnia kolejny raz zorganizowaliśmy zwiedzanie Szczyrku i najbliższą okolicę, a po południu pojechaliśmy do Wisły.

Wszyscy uczestnicy wycieczki zobaczyli skocznię Adama Małysza, a wszystkie osoby, które chciały zobaczyć skąd skoczkowie startują wyjechały wyciągiem krzesełkowym przy pomocy opiekunów. Następnie zwiedzaliśmy Wisłę. powrót z tego wyjazdu na kolację, a później zabawa muzyczna. Ostatniego dnia po śniadaniu wyjechaliśmy do domu. Droga ponownie przebiegła bez przygód i wszyscy zdrowi i szczęśliwi zameldowaliśmy się w Ostrowcu o godzinie piętnastej.

Zorganizowanie tej wycieczki było możliwe dzięki wsparciu Zarządu Powiatu Ostrowieckiego, któremu serdecznie dziękujemy, a realizowane było jako zadanie publiczne w ramach ogłoszonego konkursu pn. „Wspieranie osób niepełnosprawnych poprzez organizowanie imprez kulturalnych. sportowych, turystycznych i rekreacyjnych dla osób niepełnosprawnych wspierających ich aktywność w tych dziedzinach”

Zarząd Stowarzyszenia „SZANSA”

Notatka:
Zapraszamy do Galerii Zdjęć, gdzie znajduje się fotorelacja z wyjazdu

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂