• 1,5% dla Klubu SZANSY

SZANSA BOWLING CUP 2011

W dniu 9 listopada 2011 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim Stowarzyszenie Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” zorganizowało w Kręgielni Hokus-Pokus II Wojewódzki Turniej Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kręgle pod nazwą „SZANSA BOWLING CUP”. Współorganizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej ul. Iłżecka 31 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tym razem do Ostrowca Świętokrzyskiego zawitali z województwa świętokrzyskiego następujące Warsztaty Terapii Zajęciowej: Kałków-Godów, Jędrzejów, Połaniec, Zochcinek, Busko-Zdrój, Śmiechowice, Skarżysko-Kamienna oraz oczywiście dwa Ostrowieckie Warsztaty Terapii Zajęciowej z ul. Rzeczki oraz Iłżecka.

Turniej oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Barbara Cudzik.

W zawodach podczas pierwszych serii rzutów wyłonione zostały najlepsze drużyny (liczono punkty trzech najlepszych zawodników) oraz najlepszych 10 zawodników, którzy później walczyli w wielkim finale.

W klasyfikacji drużynowej kolejność wyglądała następująco: 1. WTZ Połaniec – 355 pkt.
2. WTZ Ostrowiec ul. Iłżecka – 317 pkt.
3. WTZ Ostrowiec ul. Rzeczki – 281 pkt.
4. WTZ Busko-Zdrój – 273 pkt.
5. WTZ Zochcinek – 262 pkt.
6. WTZ Skarżysko-Kamienna 227 pkt.
7. WTZ Śmiechowice – 223 pkt.
8. WTZ Jędrzejów – 267 pkt.

W finale wystąpiło 11 zawodników, ponieważ 10 miejsce zajęło dwóch zawodników z taką samą ilością punktów, natomiast końcowa zdobycz punktowa wyglądała następująco:
1. Krzysztof Kwiatkowski (WTZ Połaniec) – 126 pkt.
2. Rafał Gromniak (WTZ Połaniec) – 114 pkt.
3. Krzysztof Jakóbik (WTZ Śmiechowice) – 101 pkt.
4. Paweł Dunal (WTZ Ostrowiec ul. Iłżecka) – 92 pkt.
5. Robert Kozłowski (WTZ Ostrowiec ul. Iłżecka) – 87 pkt.
6. Marcin Dunal (WTZ Ostrowiec ul. Iłżecka) – 85 pkt.
7. Rafał Stępień (WTZ Ostrowiec ul. Rzeczki) – 82 pkt.
8. Michał Dumin (WTZ Ostrowiec Skarżysko-Kamienna) – 61 pkt.
9. Krzysztof Sałata (WTZ Ostrowiec ul. Rzeczki) – 56 pkt.
10. Rafał Mróz (WTZ Busko-Zdrój) – 51 pkt.
11. Piotr Serafin (WTZ Zochcinek) – 41 pkt.

W klasyfikacji instruktorów wygrał Piotr Jakubowski z WTZ Ostrowiec ul. Iłżecka, który zdobył 126 punktów. Drugie miejsce zajął Artur Marynowski z WTZ Ostrowiec ul. Rzeczki (119 pkt.), a trzecie miejsce Michał Zuber z WTZ Śmiechowice (112 pkt.).

W konkurencji na najlepszego kierownika wygrał Robert Rogala z WTZ Ostrowiec ul. Iłżecka, który zdobył aż 140 punktów.

Wiadomo, że bez instytucji i ludzi dobrej woli nic się nie da zorganizować. Bardzo dziękujemy Świętokrzyskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu w Kielcach, Starostwu Powiatowemu w Ostrowcu Świętokrzyskim, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim za wsparcie finansowe i pomoc w realizacji turnieju w kręgle. A jak widać było po zachowaniu zarówno osób grających jak i dopingujących, takie imprezy wyzwalają we wszystkich bardzo pozytywne emocje.

Jak zawsze na imprezach Stowarzyszenia „SZANSA” dla wszystkich zawodników, ich opiekunów a także kibiców niepełnosprawnych, a także ich opiekunów, którzy przyszli lub przyjechali z innych miast dopingować swoich kolegów i koleżanki dostali ciepły posiłek, napoje gorące i zimne oraz słodycze. Staramy się tak zapewnić dla drużyn uczestniczących upominki, aby potem mogły być wykorzystywany w codziennej pracy terapeutycznej w Warsztatach Terapii Zajęciowej.

Notatka: Zapraszamy do fotorelacji w Galerii Zdjęć Autorami zdjęć są Tomasz Taborski, Piotr Datka, Marcin Budzeń, Marcin Ziewiec, Piotr Jakubowski, Przemysław Walczyk, Tomasz Przybysławski, Remigiusz Woźniak.

Print Friendly, PDF & Email

Brak możliwości komentowania.

 • Wsparcie finansowe na działalność Stowarzyszenia „SZANSA” można przekazywać na konto:
  Bank PEKAO S.A. 61 1240 5035 1111 0000 5568 4819 z dopiskiem „Na działalnosć statutową”

  Stowarzyszenie „SZANSA”

  ul. Żabia 31

  27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

  Dziękujemy 🙂